piątek, września 11, 2015

Skup się

Szkolniaki już w szkole, studenciaki niedługo zaczną nowy rok akademicki. Jak wrócić do trybu szkolnego? Jak się skoncentrować na tym co musimy zrobić?

Wiecznie jesteśmy rozproszeni - smsy, maile, powiadomienia o nowych zdjęciach, wpisach. Siadam przy komputerze z myślą zrobię tylko to i wracam do innych obowiązków. Czy kiedyś się tak zdarzyło? Rzadko. Owszem, robię to co muszę, ale w między czasie przeglądam inne strony, przewijam aktualności na fb, potem zaglądam do ulubionych sklepów online, wdaje się w konwersację ze znajomymi...

unsplash.com

Co zaczynam robić? 

1/ Przed rozpoczęciem dbam o porządek miejsca, w którym będę pracować.

2/ Przynoszę też coś do picia, bo dziwny zbieg okoliczności, że jak mam cokolwiek robić to chce mi się: jeść, pić, itp. (też tak macie? :P)

3/ Rozpoczęcie zadania to dla mnie najgorszy moment. Wtedy ulegam rozpraszaczom najczęściej. W tej chwili uświadamiam sobie, że gdy nie zacznę tego teraz, o wiele później skończę i nie będę miała czasu na różne przyjemności.

4/ Gdy mam ochotę odświeżyć po raz n-ty tablicę czy instagram - robię sobie przerwę na napicie się, przekąskę lub wyjście na podwórko.

5/ Planuję zadania. Tworzę listy, zapisuję sobie rzeczy do zrobienia na kolorowych karteczkach i przyklejam je w miejscach widocznych. Nie może być ich za dużo, bo się zniechęcam do zrobienia czegokolwiek.

6/ Przyznaję się, że jestem uzależniona. Gdy jestem podłączona do internetu, gdy znajdę tylko wolną chwilę zerkam na wszystko - Facebook, Snapchat, Instagram, poczta, itd. Dlatego, gdy pracuję odcinam się od internetu, jeśli jest to możliwe.

unsplash.com
A jak z Waszą koncentracją? Szybko się rozpraszacie? Próbujecie coś z tym zrobić czy nie? 

Buziaki 

5 komentarzy:

 1. Oj niestety, powrót na studia bardzo szybko się zbliża. Do lipca 2015 miałam dużego rozpraszacza, z którym definitywnie zerwałam. Od internetu w trakcie nauki gdzieś nie mogę się odciąć, bo zawsze muszę coś poszukać w nim.....

  OdpowiedzUsuń
 2. oj niee, przerwa na cos nie da rady, internetu po prostu nie moze byc obok, nie ma szans XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Możecie nie rozpraszam się zbytnio szybko, lecz zdarza się .... :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się nie rozpraszam, ale to nawyk z pracy -na raz muszę ogarniać po kilkanaście spraw więc mam wyjątkowo podzielną uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też muszę mieć wszystko uporządkowane zanim przystąpie do działania;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga – mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. Będzie mi bardzo miło, gdy dołączysz do obserwatorów czy followersów na instagramie. Na każdy komentarz odpowiadam pod nim.
Buziaki!

Zdjęcia i tekst są w znacznej większości mojego autorstwa (jeżeli nie - jest to wyraźnie zaznaczone). Nie kopiuj! Jeżeli chcesz wykorzystać treść lub zdjęcia zawarte na moim blogu - zapytaj!

Copyright © 2016 ZMIENIONY RYTM , Blogger